vaisiaibiurekasdien

Intuityvus valgymas – tai ne dieta, o gyvenimo būdas

Kaip valgėte, kai buvote vaikai? Greičiausiai skanaudavote tai, kas būdavo skanu, valgydavote tada, kai pajusdavote tikrąjį alkį ir sustodavote, kai pajusdavote sotumo jausmą. O kaip valgote dabar? Deja, bet dėl iškreipto požiūrio į žmogaus dietą, nuolatinio svorio reguliavimo, valgymas nemažai daliai žmonių tampa ne malonumu, o griežtų taisyklių rinkiniu.

Visgi, iš šio užburto mitybos taisyklių rato galima išeiti. Jau kurį laiką mitybos specialistai pradeda kalbėti apie intuityvų valgymą, bet tikrai ne visi klausytojai supranta, kas tai yra. Bandome kuo paprasčiau paaiškinti: intuityvus valgymas – yra biologinis arba prigimtinis, sveikas valgymas. Visas maistas (įskaitant ir tai, kas laikoma „nesveiku“ maistu) yra valgomas be kaltės, gėdos, baimės jausmų pagal vidinius žmogaus pojūčius, kai jis pajaučia alkį, sotumo jausmą bei malonumą pavalgius.

Pagrindiniai intuityvaus valgymo principai

Dietiniam mąstymui – NE

Pirmas žingsnis – tai keisti savo mąstymą. Intuityvus valgymas – tai ne dieta, kuri „padės“ jums numesti svorio. Tai gyvenimo būdas, kuris padės pamilti save, mėgautis kasdieniu valgymu, nebejusti streso dėl kiekvieno suvalgyto kąsnio. Ir jokiu būdu nesiekite su maistu malšinti neigiamų emocijų. Geresnis pasirinkimas: pasivaikščiojimas gryname ore.

Taika su maistu ir alkio jausmu

Čia vėl turėsite įdėti šiek tiek pastangų – pasirūpinkite, kad mityba būtų subalansuota: suvartotumėte pakankamai baltymų, angliavandenių ir riebalų. Nei viena iš šių maistinių medžiagų nėra blogis – jos reikalingos subalansuotai mūsų organizmo veiklai. Taip pat nesistenkite peralkti – tada tikrai norėsite persivalgyti ir maitintis nuosaikiai bei subalansuotai taps vis sunkiau.

Pamilkite savo kūną

Tai, ką matome ant žurnalo viršelių, giliai širdyje suprantame, kad nėra realybė. Tad sąmoningai stenkitės savęs nelyginti su kitais. Jūs gimėte su savo gražiausiais bruožais ir esate unikalus toks, koks esate. Trumpas pratimas: kai tik turite progą pažiūrėti į veidrodį, nusišypsokite sau ir pasakykite balsiai: „Kokia (koks) aš graži (-us)“.

Pajuskite malonumą ir sotumo jausmą

Valgymas – tai malonumas. Tad mėgaudamiesi savo mylimu patiekalu būkite toje akimirkoje, nenaudokite telefono, nežiūrėkite televizoriaus, venkite išorinių dirgiklių. Taip lengviau pajusite ir sotumo jausmą, valgymas nebus skubotas. Pajutę sotumo jausmą, leiskite sau nebevalgyti.

Rinkitės kokybišką maistą

Saldumynas nėra blogai, pakelis bulvių traškučių – taip pat ne. Tačiau ar tai suteiks daug naudingų medžiagų mūsų organizmui ir padidins sotumo jausmą? Tikriausiai, kad nelabai. Kūnas – mūsų šventovė, tad apgalvokime, ar tikrai jį norime auginti ir stiprinti su nekokybišku maistu?

Vietoj šokoladuko – švieži vaisiai

Jei užsinorėjo kažko saldaus, tam visada puikiai pasitarnauja vaisiai ir uogos. O šiuo metu galime rasti tikrai platų pasirinkimą šių sveikų gardėsių. Valgydami citrusinius vaisius, stiprinsite savo imunitetą bei gausite geresnį energijos pliūpsnį nei iš puodelio kavos. Suvalgę bananą gausite kalio, skaidulinių ir kitų naudingų medžiagų – šis vaisius padidina ir sotumo jausmą. Uogos turi daug antioksidantų, taip pat vertingų mūsų sveikatai. Visi vaisiai – tai ir vandens šaltinis, padedantis palaikyti skysčių balansą mūsų organizme. Geresnio saldaus ir sveiko užkandžio nei vaisiai – tikrai nerasite. O juos galite vartoti įvairiomis formomis: šaldyti, gaminti glotnučius, gardinti košes, jogurtus, granolas ir taip, kaip tik leidžia jūsų fantazija. Tad valgant intuityviai ir užsinorėjus vaisiaus čia ir dabar, juos paranku turėti ne tik namie, bet ir biure, o tuo gali pasirūpinti mūsų komanda, pristatydama šviežius vaisius į jūsų biurą.

Bėgant metams keičiamės visi, keičiasi ir žmonių požiūris į „tobulą“ kūną. Kai 2000-aisiais buvo garbinamas anoreksiškas moters kūnas, dabar tendencijos tampa vos ne priešingomis. Visgi, mūsų kūnas neprivalo taikytis prie pasaulio tendencijų. Mūsų kūnas yra skirtas mūsų gyvenimui, malonioms akimirkoms, laiko leidimui su artimais žmonėmis valgant skanų ir sveiką maistą tada, kada norime – taip, kaip darydavome, kai buvome vaikai.

Į VIRŠŲ
Sveiki, aš esu SnackBox DI asistentas, Klauskite!

Virtualus asistentas

Tai yra dirbtinio intelekto pagrindu veikiantis virtualus asistentas, skirtas konsultuoti klausimais, kurie yra susiję su šios parduotuvės kontaktine informacija bei katalogu. Konsultantas veikia sąveikaujant su OpenAI GPT-3.5-turbo ir šiuo metu yra BETA versijoje, todėl galimos gramatikos klaidos ir kiti netikslumai. Siūlome jums šio virtualaus asistento pagalbą, kaip naują paieškos ir konsultavimo patirtį mūsų el. parduotuvėje.
  • Dažniausiai Užduodami Klausimai
  • Ar užsakymą gali atlikti fizinis asmuo?
  • Ar galima užsakyti į namus?
  • Ar galiu išbandyti paslaugą?
  • Ar galiu užsakyti kitu adresu?
  • Kokios mokėjimo sąlygos?
  • Kokios pristatymo sąlygos?
170
Sprendimas: eShoper
Uždaryti Dažniausiai Užduodami Klausimai Virtualus asistentas Išvalyti pokalbį Siųsti Eshoper Virtualus Asistentas