Kada yra tinkamiausias metas valgyti vaisius? Laužome mitus

Interneto šaltiniuose galima rasti įvairiausios informacijos, kur teigiama, kad vaisius geriau valgyti popiet, ryte nevalgius arba siūloma vaisių nevalgyti su konkrečiu maistu. Tačiau vaisius išties galite valgyti bet kuriuo dienos metu ir naudingas medžiagas gauti tada, kada užsinorite. Na, o šioje apžvalgoje paneigiame populiariausius mitus.

Mitas: vaisius geriausia valgyti popiet

Kai kurie šaltiniai teigia, kad vaisių valgymas po pietų gali turėti daugiau naudos sveikatai nei vaisių valgymas ryte. Kiti sako kitaip, teigdami, kad geriausiai juos vartoti ryte. Tačiau nėra jokių mokslinių įrodymų, kad vaisių valgymas ryte ar po pietų keičia vaisių poveikį žmogaus organizmui. Vaisių valgymo po pietų teorija grindžiama mintimi, kad tuo metu valgant daug cukraus turintį užkandį gali padidėti jo kiekis kraujyje ir taip organizmas gaus daugiau energijos, nes virškinimo sistema bus „pabudusi“. Tačiau visi angliavandenių turintys maisto produktai padidina cukraus kiekį kraujyje, o paros laikas tam turi mažai įtakos. Virškinimo sistema visada pasiruošusi pradėti veiklą bet kuriuo paros metu.

Kaip popietinis užkandis, vaisius yra puikus pasirinkimas. Juose yra daug skaidulų ir angliavandenių, tad užkandžiaujantys gaus energijos, o ir toks sveikas užkandis virškinamas ilgiau nei bandelė ar šokoladukas, tad sotumo jausmas taip pat išliks ilgiau. 

Mitas: venkite vaisių vėlai vakare

Itin sočiai valgyti prieš miegą nerekomenduojama, nes tai gali sutrikdyti jūsų miego ciklą. Rekomenduojama prieš pat miegą vengti maisto produktų su perdirbtu cukrumi, nes pajusite energijos svyravimus, gali būti sunkiau užmigti. Visgi, jei jaučiatės išalkę, geriau rinkitės šviežius vaisius. Jei prieš miegą suvalgysite bananą, kuris yra kalio šaltinis, galite nesibaiminti dėl naktinio kojų mėšlungio. Vaisiai, kurie turi daugiau magnio, kaip abrikosai, datulės, gali padėti atsipalaiduoti ir lengviau užmigti.

Mitas: vaisiai turėtų būti pirmas jūsų maistas ryte

Kai kurie žmonės mano, kad vaisius reikia valgyti ryte kaip pirmą patiekalą, nes tik taip bus geriausiai įsisavintos naudingos jų savybės. Taip pat manoma, kad jei vaisius valgysime su kitu maistu, jie per ilgai užsilaikys virškinimo trakte, sukels žmogui pilvo pūtimą. 

Tiesa, kad vaisiai sulėtina virškinimą – vaisiuose yra daug skaidulų, o tai lėtina maisto judėjimą virškinamajame trakte. Skaidulos yra svarbi mitybos dalis ir stiprina žarnyno sveikatą. Lėtesnis virškinimas taip pat padeda žmogui ilgiau jaustis sočiai. Tačiau net jei vaisiai liktų skrandyje neįprastai ilgai, jie neturėtų galimybės pūti dėl skrandžio gebėjimo užkirsti kelią bakterijų pertekliui. 

Tad vaisius galite valgyti ryte, per pietus ar vakare. Jei turite virškinimo trakto problemų, jaučiate pilvo pūtimą, turėtumėte pasikonsultuoti su savo gydytoju.

Tiesa: vaisių kokybė lygi geresnei savijautai

Rūpinamės, kad mūsų klientai gautų aukščiausios kokybės ir sezoninius vaisius – taip mūsų klientai yra tikri, kad vaisiai turės ne tik geriausias skonio savybes, bet ir didesnį naudingųjų medžiagų kiekį. Kreipkitės į „Snackbox“ ir gaukite premium kokybės vaisius į savo biurą kiekvieną savaitę.

 

Į VIRŠŲ
Sveiki, aš esu SnackBox DI asistentas, Klauskite!

Virtualus asistentas

Tai yra dirbtinio intelekto pagrindu veikiantis virtualus asistentas, skirtas konsultuoti klausimais, kurie yra susiję su šios parduotuvės kontaktine informacija bei katalogu. Konsultantas veikia sąveikaujant su OpenAI GPT-3.5-turbo ir šiuo metu yra BETA versijoje, todėl galimos gramatikos klaidos ir kiti netikslumai. Siūlome jums šio virtualaus asistento pagalbą, kaip naują paieškos ir konsultavimo patirtį mūsų el. parduotuvėje.
170
Sprendimas: eShoper
Close Speech Clear Avatar