Nustebsite sužinoję: 5 faktai, kodėl valgyti ledus – naudinga

Nustebsite sužinoję: 5 faktai, kodėl valgyti ledus – naudinga

Vasara neišvengiamai visi smaguriauja ledais. Visgi, dažnai dauguma galvoja, kad ledai skirti tik pasisaldinimui ir jokios naudos organizmui jie nesuteikia. Laužome mitus ir kviečiame pažvelgti į šį vasaros desertą kitu kampu – nustebsite sužinoję, kokios naudos gali suteikti viena ledų porcija.

Svarbu jausti saiką

Nesvarbu, kokie ledai būtų, grietininiai ar vaisiniai, jie organizmui bus naudingi tik tada, kai jų sudėtis bus kuo natūralesnė. Visgi, tai yra desertas, turintis cukraus, riebalų, tad jei ledais mėgausitės labai dažnai, nenustebkite, kad ir papildomų kilogramų pavyks priaugti. Sakoma, kad jaučiant saiką, galima mėgautis viskuo po truputį. Ta pati taisyklė galioja ir ledams – gaivinantis desertas turi išties nemažai vertingų savybių mūsų organizmui, tad saikingai juos vartodami turėsite daugiau naudos nei žalos.

Kodėl ledus valgyti vertinga? 5 netikėti faktai

Leduose yra daugybė naudingų medžiagų: mineralinių druskų, vitaminų, aminorūgščių, fermentų ir įvairių riebiųjų rūgščių. Ledų maistinė vertė yra didelė, tad organizmas visas naudingas medžiagas pasisavina labai greitai. Tačiau tai ne visos priežastys, kodėl verta pasilepinti ledais!

Greita energija. Kai reikia energijos pliūpsnio prieš rimtą susitikimą ar ruošiantis svarbiai prezentacijai – suvalgykite ledų. Leduose esantis cukrus suteiks smegenims energijos, tad ir dirbti bus lengviau.

Mažina stresą. Nėra nuotaikos? Jaučiate stresą? Nustebsite sužinoję, kad ledai veiksmingai ramina nervų sistemą ir atpalaiduoja įtampą, nes juose esanti nepakeičiama aminorūgštis triptofanas skatina vadinamojo laimės hormono serotonino gamybą.

Stiprina imunitetą. Kad ir kaip keistai skambėtų, bet ledai, pagaminti iš pieno produktų, prisideda prie jūsų stipresnio imuniteto. Ledai yra fermentuotas maisto produktas, o fermentuoti produktai yra naudingi mūsų kvėpavimo takų ir virškinimo trakto sveikatai. Stipresnis mūsų organizmas lygus ir stipresnei imuninei sistemai.

Papildomi skysčiai. Per dieną išgeriate per mažai vandens? Šerbeto tipo leduose yra 56-75 % vandens, tad tomis dienomis, kai neturite galimybės išgerti daugiau vandens, suvalgykite šerbeto. Žinoma, troškuliui numalšinti visada geriausiai tiks vanduo, bet kai verčia aplinkybės, galite pasilepinti ir ledų porcija. Šerbeto tipo leduose taip pat yra ir mineralinių medžiagų, kurių netenkame prakaituodami.

Stiprina kaulus ir dantis. Ledai, kurie yra pagaminti iš pieno produktų, turi nemažai kalcio, kuris padeda sustiprinti mūsų kaulus ir dantis. Pagrindinė mūsų dantų ir kaulų „statybinė“ medžiaga yra kalcis, tad ledai yra dar viena priemonė, galinti padidinti kalcio koncentraciją jūsų organizme.

Ledai jūsų biure – visą vasarą

Atsigaivinkite ledais tiesiai iš šaldytuvo nekeliant kojos iš biuro ir palepinkite savo kolegas skirtingų skonių gaiviais desertais! „Snackbox“ ledus siūlo prenumeratos principu – jei reikia, suteiksime šaldytuvą, o ledų atsargas pagal poreikį papildysime, kad gaivinantis kąsnelis visada būtų po ranka. Daugiau informacijos apie prenumeratos principą rasite čia: https://www.snackbox.lt/ledai/.

Į VIRŠŲ