Kaip pagerinti produktyvumą darbe? Skanios idėjos

Kaip pagerinti produktyvumą darbe? Skanios idėjos

Kiek valandų per dieną esate produktyvūs darbe? Ar pastebite, kad susiduriate su lėtesne koncentracija atliekant užduotis? Apžvelgsime, kokios pagrindinės priežastys gali daryti įtaką jūsų koncentracijai darbe bei kaip galima šią situaciją pagerinti tiesiog…užkandžiaujant.

Pagrindinės priežastys, darančios neigiamą įtaką produktyvumui

Visiems būna labai efektyvių ir mažiau produktyvių dienų, tačiau jei pastebite, kad darbe koncentracija vis dažniau pradeda mažėti, vertėtų imtis sprendimų produktyvumui padidinti. Štai keletas priežasčių, galimai darančių įtaką jūsų produktyvumui:

 • Aplinkos trikdžiai: triukšmas, šviesos trūkumas, netinkama temperatūra, nepatogios darbo vietos gali sutrikdyti jūsų koncentraciją. Nejauki darbo aplinka gali išblaškyti dėmesį ir trukdyti atlikti užduotis.
 • Per didelis informacijos srautas: per didelis elektroninių laiškų, pranešimų ar susitikimų skaičius gali sukelti informacinį perdegimą, o tai tikrai nepadeda susikoncentruoti užduotims. Nuolatinis informacijos perteklius – tai produktyvumo priešas.
 • Stresas: stresas, susijęs su darbo terminais, konfliktais ar kitais sunkumais darbe, gali paveikti jūsų koncentraciją. Pozityvioje aplinkoje darbuotojams sekasi daug geriau pasiekti norimus rezultatus.
 • Nuobodulys ar monotonija: vienodos ir pasikartojančios užduotys gali sumažinti darbuotojų motyvaciją ir produktyvumą, jiems sunkiau yra išlaikyti dėmesį. Kai darbas tampa monotoniškas ar nepakankamai įdomus, tai gali trukdyti įsitraukti ir išlaikyti dėmesį.
 • Asmeniniai veiksniai: kiekvienas žmogus yra unikalus, todėl asmeniniai veiksniai, tokie kaip nuovargis, prasta miego kokybė, sveikatos ar asmeninės problemos, gali turėti įtakos koncentracijai darbe.

Maistas – pagalba jūsų produktyvumui

Kaip matote, priežasčių, darančių įtaką jūsų produktyvumui darbe – tikrai nemažai. Visgi, išeičių, ir netgi labai paprastų, yra – savo produktyvumą darbe galite pagerinti lengvai – valgydami sveikus užkandžius. Štai keletas užkandžių idėjų:

 • Riešutai – puikus užkandis, turintis daug sveikųjų riebalų ir kalorijų, mažinančių jūsų alkį. Pavalgę riešutų, jausitės sotūs ir neapsunkę ilgai.
 • Bananai – viename banane yra dienos gliukozės norma, o to užtenka efektyviam produktyvumo padidinimui.
 • Juodasis šokoladas – juodajame šokolade esantis cukrus ir kofeinas suteikia reikiamą energijos kiekį be staigių šuolių, kaip tai daro kava. Šokolade esantis magnis taip pat mažina stresą bei nerimą.
 • Obuolys su riešutų sviestu – obuoliai turi daug antioksidantų ir yra sveikas angliavandenių šaltinis, o riešutų svieste esantys baltymai ir sveikieji riebalai didina sotumo jausmo. Tai tiesiog tobulo užkandžio derinys produktyviai dienai.

 • Morkytės su humusu – morkose esantis luteolinas padeda pagerinti atmintį, o humuso sudėtyje yra Omega 3 riebalų rūgščių ir amino rūgščių, kurios gerina smegenų veiklą ir nuotaiką. Humusas taip pat turi daug baltymų ir kalorijų, o tai padeda ilgiau pažaboti alkį.
 • Įvairios uogos – uogose esantys antioksidantai yra naudingi aktyviam mokymuisi, kritiniam mąstymui ir atminčiai. Uogose esančios skaidulos vertingos ir jūsų virškinimo sistemai. Tai gardus užkandis, prisidedantis prie jūsų produktyvumo pagerinimo.

Valgydami tokius maistingus užkandžius ne tik gausite energijos, kuri padės koncentruotis darbe, bet ir neapsunksite, nenorėsite užkandžiauti kaloringais ir mažą maistinę vertę turinčiais skanėstais.

Dietologai taip pat pataria gerti pakankamą kiekį vandens, o pajutus, kad energijos jau trūksta – išgerti žaliosios arbatos vietoj kavos.

Į pagalbą darbe – vaisiai biure

Vaisiai yra natūralus vitaminų, mineralų ir antioksidantų šaltinis, o šios medžiagos yra svarbios smegenų funkcijai. Vaisiuose esantys vitaminai C ir E, folio rūgštis bei antioksidantai gali palaikyti sveiką smegenų veiklą ir pagerinti susikaupimą darbe.

Svarbu paminėti, kad vaisiuose esantys angliavandeniai suteikia organizmui energijos, kuri reikalinga smegenų veiklai. Stabilus energijos tiekimas iš vaisių padeda išlaikyti nuoseklų energijos lygį, apsaugo nuo jos nuosmukio ir padeda išlaikyti produktyvumą.

Vaisiuose esančios skaidulos padeda reguliuoti virškinimą ir stabilizuoti gliukozės kiekį kraujyje. Tai leidžia išlaikyti nuolatinį ir ilgalaikį energijos tiekimą organizmui, nepatirti staigių energijos svyravimų, kurie tikrai neprisideda prie gero susikaupimo.

Galų gale, vaisiuose esanti fruktozė suteikia organizmui papildomos energijos be neigiamo poveikio, kurį turi rafinuotas cukrus. Natūralus cukrus, esantis vaisiuose, padeda suteikti smegenims papildomos energijos. Be to, vaisiai dažnai turi mažesnį glikemijos indeksą, kuris padeda išlaikyti stabilų cukraus kiekį kraujyje, o tai lygu pastoviai energijai.

Derinant subalansuotą mitybą su sveikais užkandžiais biure, galite būti tikri, jog energijos darbo metu tikrai netrūks. Vaisiai biure – tai motyvacija, gera nuotaika ir produktyvumas darbe.

Pasirūpinti savo kolegomis labai paprasta – užsisakykite „Snackbox“ vaisius biurui, o mes pasirūpinsime pristatymu iki jūsų durų.

 

 

 

Į VIRŠŲ
Sveiki, aš esu SnackBox DI asistentas, Klauskite!

Virtualus asistentas

Tai yra dirbtinio intelekto pagrindu veikiantis virtualus asistentas, skirtas konsultuoti klausimais, kurie yra susiję su šios parduotuvės kontaktine informacija bei katalogu. Konsultantas veikia sąveikaujant su OpenAI GPT-3.5-turbo ir šiuo metu yra BETA versijoje, todėl galimos gramatikos klaidos ir kiti netikslumai. Siūlome jums šio virtualaus asistento pagalbą, kaip naują paieškos ir konsultavimo patirtį mūsų el. parduotuvėje.
170
Sprendimas: eShoper
Close Speech Clear Avatar