Kaip pagerinti smegenų veiklą ir susikaupimą darbe?

Rugsėjis – tai tarsi naujų metų pradžia. Vaikus išleidžiame į mokyklas ir darželius, o po vasaros atostogų visi kolegos, sugrįžę į biurus, yra kupini jėgų pradėti naujus projektus. Tačiau jau kurį laiką pastebima, kad pirmaisiais rudens mėnesiais darbuotojai susiduria su perdegimo problema – įnykę į darbus pamiršta pasirūpinti savo gerove, pamiršta pailsėti.

Perdegusio darbuotojo būsena yra beviltiška, žmogus nenori eiti į darbą, neturi motyvacijos, yra apatiškas aplinkai, jo niekas nebedomina. Pirminius perdegimo simptomus reikėtų pastebėti kuo anksčiau: tai gali būti padidėjęs nerimas dėl didėjančio darbų kiekio, didėjantys reikalavimai darbe ir negalėjimas su jais susitvarkyti, mažėjantis pasitenkinimas darbais, išliekantis nuovargis net ir pamiegojus, dėl nuovargio atsirandantis irzlumas, įvairūs kūno skausmai ir pan. Jei pastebite bent kelis šiuos simptomus, reikėtų susirūpinti savimi.

Kaip galima sau pagelbėti? Svarbu susireguliuoti darbo ir poilsio režimą – pervargęs darbuotojas nėra darbingas darbuotojas. Peržiūrėkite savo darbo krūvį – ar jis tikrai adekvatus? Taip pat, jei esate linkę į perfekcionizmą, pagalvokite ir nuoširdžiai sau atsakykite, ar viską privalote padaryti tobulai? Kas blogiausio gali atsitikti, jei padarysite darbą netobulai? Ar verta itin jautriai išgyventi kiekvieną darbinę situaciją? Šie atsakymai padės jums suprasti, kas iš tiesų jums svarbiausia.

Padės mityba ir aktyvus laisvalaikis

Ne veltui sakoma, kad sportas ir subalansuota mityba gali stipriai prisidėti prie geresnės emocinės būsenos. Sportuojant išsiskiria endorfinai, gaunate energijos pliūpsnį, tad darbas tikrai nebeatrodys kaip baubas ir, būdami sudėtingose situacijose, žiūrėsite į jas kaip į iššūkius su įvairiausias sprendimais.

Dar vienas paprastas būdas, kaip būtų galima papildyti savo mitybą ir pagerinti kasdienį intensyvų protinį darbą – tai vaisiai. Pasidalinsime atmintine, kuriuos vaisius rekomenduojame rinktis, kai norite pastiprinti savo smegenų veiklą ir emocinę būseną:

  • Obuoliai. Obuoliuose esančios medžiagos padeda apsaugoti smegenų ląsteles nuo oksidacinio streso.
  • Vynuogės. Vynuogėse gausu maistinių medžiagų, kurios stiprina imunitetą, skatina geresnį miegą, gerina širdies sveikatą palaiko hidrataciją.
  • Bananai. Bananuose yra medžiagų, kurios skatina melatonino ir seratonino gamybą – geras miegas ir puiki nuotaika garantuota.
  • Šilauogės. Šios uogos yra super maistas smegenims – valgykite jas saujomis!
  • Apelsinai. Šis citrusinis vaisius turi didelį kiekį vitamino C, kuris naudingas ne tik mūsų imuninei sistemai, bet ir smegenims. Padeda reguliuoti dopaminą, kuris turi įtakos atminčiai, koncentracijai, motyvacijai ir nuotaikai.
  • Slyvos. Slyvose esančios medžiagos apsaugo smegenis nuo toksinų, uždegimo ir ląstelių pažeidimo.
  • Pomidorai. Taip, pomidorai yra vaisiai. Ir taip, jie yra naudingi mūsų smegenų sveikatai – pomidoruose esantis antioksidantas likopenas apsaugo smegenis nuo oksidacinio streso.

Daugelį šių vaisių turbūt tenka suvalgyti kasdien namie, bet jų atsargas galite papildyti ir biure – „Snackbox“ pasirūpins, kad šviežiausių vaisių dėžutės pasiektų jus sutartu laiku – koncentracija, darbingumas ir nuotaika tikrai pagerės.

Linkime, kad šį rudenį netrūktų ne tik susikaupimo darbams, bet ir laiko sau bei brangiems žmonėms!

Į VIRŠŲ
Sveiki, aš esu SnackBox DI asistentas, Klauskite!

Virtualus asistentas

Tai yra dirbtinio intelekto pagrindu veikiantis virtualus asistentas, skirtas konsultuoti klausimais, kurie yra susiję su šios parduotuvės kontaktine informacija bei katalogu. Konsultantas veikia sąveikaujant su OpenAI GPT-3.5-turbo ir šiuo metu yra BETA versijoje, todėl galimos gramatikos klaidos ir kiti netikslumai. Siūlome jums šio virtualaus asistento pagalbą, kaip naują paieškos ir konsultavimo patirtį mūsų el. parduotuvėje.
170
Sprendimas: eShoper
Close Speech Clear Avatar